ЗМІНИ В ЗЕМЕЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ в 2014 р. Ринок земель в 2014 р. Державна монополія: Держземагентство чи Держзембанк? Новий порядок нормативної грошової оцінки земель промисловості та сільського господарства. Набуття і реєстрація прав на землю в 2014 р.
НОВІ ПРАВИЛА ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ В 2014 р.
РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ та їх обтяжень в 2014 р. – практичні питання.
- Підстави для відмови у державній реєстрації прав на земельну ділянку в 2014 р.
- Порядок та строки опрацювання документів для державної реєстрації прав. Нові зміни.
- Реєстрація права власності на землю в 2014 р.
- при приватизації земельної ділянки із земель державної та комунальної власності;
- на підставі цивільно-правового договору;
- на підставі свідоцтва про право на спадщину;
- переоформлення прав на земельну ділянку при відумерлій спадщині.
- Реєстрація права оренди на земельні ділянки, договору оренди землі:
- реєстрація нового договору оренди землі;
- внесення відомостей до реєстру прав про існуючий договір оренди землі;
- як діяти, коли договори оренди земельних ділянок були оформлені у минулі періоди;
- особливості реєстрації доповнень та змін до договорів оренди , договорів суборенди, договорів оренди без кадастрових номерів;
- внесення відомостей до Державного реєстру прав про продовження (поновлення) договору оренди землі;
- як уникнути подвійної реєстрації права оренди земельної ділянки.
- Реєстрація договорів оренди земельних паїв. Реєстрація договору оренди на невитребувані паї.
- Реєстрація права сервітуту,емфівтевзісу чи суперфіцію на земельну ділянку.
- Реєстрація обтяжень на земельну ділянку.
- Рекомендації по вирішенню проблемних питань державної реєстрації прав на земельні ділянки: виникнення права державної та комунальної власності на земельні ділянки, відсутність даних про земельну ділянку, помилки у даних про земельну ділянку.
- Перелік документів, які необхідні для державної реєстрації прав на земельну ділянку та на об’єкт нерухомості у випадку, якщо земельна ділянка не оформлена, а нерухоме майно відчужується.
ДЕРЖАВНИЙ ЗЕМЕЛЬНИЙ КАДАСТР (ДЗК) - 2014. Реєстрація земельних ділянок та обмежень використання земельних ділянок у 2014р.
- Нові законодавчі ініціативи щодо ведення Державного земельного кадастру та його взаємодії з Укрдержреєстром.Внесення даних про нормативну грошову оцінку до складу Державного земельного кадастру. Напрямки вдосконалення ДЗК та його інтеграції із інформаційними системами та іншими кадастрами в 2014р.
- ДЗК як інформаційна система: структура та порядок наповнення. Повноваження державного кадастрового реєстратора в 2014р.
- Об’єкти Державного земельного кадастру. Наявні дані у Державному земельному кадастрі та такі, що планується внести у майбутніх періодах.
- Пошук земельних ділянок для придбання та оренди: земельні ділянки для сільськогосподарського призначення, земельні ділянки для житлової забудови, земельні ділянки для комерційного призначення, земельні ділянки для промисловості. Критерії, які потрібно враховувати при виборі земельної ділянки.
- Державні акти на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою: чинність та використання. Що роботи власникам земельних ділянок, яким виданий "червоний" державний акт;
- що роботи власникам земельних ділянок, яким видані "зелений" або "синій" державний акт;
- виправлення помилок, допущених у раніше виданих Держактах.
- Формування земельної ділянки:
- отримання дозволу на розробку документації із землеустрою;
- укладання договору на розробку документації із землеустрою;
- підготовка документації із землеустрою;
- підготовка документу на земельну ділянку в електронному вигляді;
- реєстрація земельної ділянки.
- Реєстрація земельної ділянки в 2014р. Проблемні питання.
- реєстрація нової земельної ділянки;
- присвоєння кадастрового номеру;
- реєстрація земельних ділянок та присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам, на які видані правовстановлюючі документи без реєстрації земельних ділянок у ДЗК. Хто є замовником послуги з реєстрації земельної ділянки.
- внесення відомостей до ДЗК про частини земельних ділянок.
- Поділ або об'єднання земельних ділянок. Відновлення та встановлення меж земельних ділянок в натурі.
- Обмеження у використанні земель. Обмеження у використанні на окрему земельну ділянку. Обмеження у використанні територій.
- Надання інформації із Державного земельного кадастру. Нові зміни. Витяги із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Доступ до Державного земельного кадастру. Довідки про наявність (відсутність) земельних ділянок. Справка про наявність земельного паю. Викопіювання із кадастрової карти (плану). Копії документів із ДЗК.
- Публічна кадастрова карта. Он-лайн доступ до Публічної кадастрової карти. Функціонування зворотнього зв'язку публічної кадастрової карти. Подальший розвиток публічної кадастрової карти.
- Внесення змін в Державний земельний кадастр.
- Виправлення помилок у відомостях ДЗК. Виправлення у відомостях про земельну ділянку (місцерозташування, площа, адреса, відомості про власника, користувача земельної ділянки). Виправлення у інших відомостях ДЗК (межі адміністративно-територіальних одиниць, індексно-кадастрові карти, відомості про обмеження у використанні земель).
КОМПЕТЕНЦІЯ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ТА ПРИВАТИЗАЦІЇ щодо розпорядження землею в 2014 р. Повноваження. Наслідки порушень. Втручання і компетенція прокурора. Компетенція органів виконавчої влади щодо надання земельних ділянок сільськогосподарського (с/г) призначення у оренду та власність. Повноваження райрад щодо встановлення меж сел і селищ.
ЗЕМЛІ ДЕРЖАВНОЇ ТА КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ. РОЗМЕЖУВАННЯ ЗЕМЕЛЬ ДЕРЖАВНОЇ І КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ. Документальне підтвердження.
ПРИПИНЕННЯ ПРАВ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ. Добровільна відмова від права користування та права власності. Примусове припинення прав. Вилучення земель для суспільних потреб. Проблемні питання щодо компетенції відповідних «владних» органів.
ОРЕНДА (СУБОРЕНДА) ЗЕМЛІ в ОРЕНДНЕ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ 2014 р.
- Формування земельного банку сільгосппідприємства. Аналіз ризиків при купівлі та розширенні. До кого звертатись?
- Перехід права оренди при переході права власності при будівництві в 2014 р.
- Право продажу оренди земель с/г призначення: чи можна реалізувати його на практиці?
- Оренда невитребуваних паїв: процедура передачі, хто може розпоряджатися такими землями.
ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ. Вимоги до договорів оренди, ризики невідповідності та шляхи захисту. Типові помилки, що призводять до визнання договору недійсним. Складання «правильних» договорів оренди землі. Типова форма договору оренди землі – обов’язковість та особливості застосування. Склад договору оренди землі та його відповідність законодавству: план, кадастровий план, акт визначення меж земельної ділянки, акт приймання – передачі, проект відводу. Оренда земельних часток (паїв). Встановлення, порядок та підстави змін орендної плати за землю в 2014 р. в т.ч. в односторонньому порядку. Надання земельних ділянок у спільну оренду. Розірвання договору оренди в т.ч.в односторонньому порядку. Зміна власника орендованих земельних ділянок у зв’язку з розмежуванням земель та вплив цього факту на договір оренди землі та його реєстрацію.
ШЛЯХИ ЗАХИСТУ ПРАВА ОРЕНДИ В УМОВАХ 2014 р. Рейдерські атаки, претензії органів влади до орендарів. Проблеми пролонгації та поновлення договорів оренди землі, в т.ч. що були укладені в 2013 р. Проблемні питання та шляхи захисту: суди, додаткові угоди, «правильні» договори. Як скористатися переважним правом орендарю на подовження договору оренди.
КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ ТА ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ в 2014 р. Землі с/г призначення та промисловості як об’єкт перевірок. Штрафні санкції. Критерії ризиків. Проблеми самовільного заняття та використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів.
ЗЕМЕЛЬНІ ТОРГИ (АУКЦІОНИ). Продаж земель державної та комунальної власності в 2014 р.
ОСОБЛИВОСТІ НАБУТТЯ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ ТА УКЛАДАННЯ ДОГОВОРІВ в 2014 р.
- Сервітут: земельний та особистий. Порядок встановлення (в т.ч. в судовому порядку), дія, випадки припинення.
- Суперфіцій: підстави щодо його виникнення, припинення. Нові суттєві умови договору.
- Емфітевзіс. Чи можливе встановлення емфітевзісу та суперфіцію на державних та комунальних землях? Укладання договорів суперфіцію та емфітевзісу для земель державної власності. Особливості договору емфітевзісу для сільськогосподарських потреб. Особливості визначення виплат в договорі емфітевзису. Як зробити припинення користування земельною ділянкою. Чи можлива забудова за договором емфітевзису.
- Постійне користування землею. Право оренди (суборенди) землі в 2014 р. Право продажу оренди земель сільськогосподарського призначення.
- Спадкування землі в 2014 р. – проблемні питання. Особливості набуття прав на землю при відумерлій спадщині.
ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ЗМІНА ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ в 2014 р. Процедура та документальне оформлення. Зміна цільового призначення земельних ділянок комунальної, державної власності, орендованих земель – механізми, практика, ризики. Особливості по деяких категоріях земель.
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ЗЕМЛІ. ОПЕРАЦІЇ З ЗЕМЕЛЬНИМИ ПАЯМИ в 2014 р. Невитребувані нерозподілені, неоформлені паї. Чи можна будувати на пайових землях. Правовий статус фермерських господарств.
- Угоди із земельними ділянками с/г призначення. Ризики дозволених операцій.
- Правововий статус фермерських господарств. Особливості оформлення та переоформлення земельних ділянок, наданих для ведення фермерського господарства.
- З яких земель можуть складатися землі фермерського господарства.
- Оформлення права користування земельними ділянками для ведення фермерського господарства у разі успадкування та відчуження фермерського господарства як цілісного майнового комплексу.
- Особливості зміни цільового призначення та відчуження земельних ділянок наданих для ведення фермерського господарства.
- Договори оренди земельних ділянок, наданих для ведення фермерського господарства - особливості укладання.
- Чи поширюється мораторій на відчуження земельних ділянок для ведення фермерського господарства.
- Особливості правового статусу садових ділянок.
- Доручення та довіреність - законність застосування.
- Емфітевзіс та оренда як альтернатива власності.
- Операції з земельними паями.
- Інфраструктура на землях сільськогосподарського призначення.
- Процедура трансформації земельної частки (паю) в земельну ділянку.
- Використання с/г земель для інших цілей, в т.ч. несільськогосподарських.
ЗЕМЛЕУСТРІЙ В 2014 р. ПРОЕКТИ СІВОЗМІН. Як знизити вартість розробки проектів сівозмін.
ОСОБЛИВОСТІ НАБУТТЯ ПРАВ НА ЗЕМЛІ ЖИТЛОВОЇ ТА ГРОМАДСЬКОЇ ЗАБУДОВИ, ТРАНСПОРТУ, ЗВ'ЯЗКУ, ЕНЕРГЕТИКИ, ПРОМИСЛОВОСТІ в 2014 р.
- Нормативні акти, що регулюють використання земель спеціального призначення.
- Реєстрація прав на земельні ділянки спеціального призначення.
- Встановлення сервітуту, право постійного користування.
- Особливості реєстраційних процедур.
- Проблемні питання по реєстраційним процедурам.
- Особливості будівництва на землях промисловості.
- Відвід нових земельних ділянок під промислові цілі.
- Інвентаризація земель промислових підприємств.
ОБОВ’ЯЗКОВА ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ. Чи можливе припинення права землекористування у разі несплати «обов’язкових земельних платежів».
- Земельний податок: коли власник і орендар стає платником земельного податку. Розрахунок та сплата податку при оренді. Пільги при платі за землю та їх застосування.
- Податок на землю юридичної особи при наявності відокремлених під
- Орендна плата за землі комунальної і державної власності. Податкові особливості для різних категорій платників.
- Право податкових органів донараховувати суми податкових зобов'язань по орендній платі за земельну ділянку на підставі збільшення розміру земельного податку.