 |
|
|
© Все права защищены. При использовании материалов ссылка на сайт desyatka.com.ua обязательна |
|
|
Податкові Спори Нова Судова Практика ВАСУ ВСУ Нове в Судовій Практиці Податкові Перевірки Судової СЕА ПДВ Доктрини Реальність Фіктивність Господарських Операцій Оскарження ППР |
|
Семінар для юриста, керівника, бухгалтера

ПОДАТКОВІ СПОРИ. Нова судова практика.
26 травня м. Київ
Програма семінару:
ЕФЕКТИВНІ СПОСОБИ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНОГО ПРАВА в податкових спорах. Коментар судді.
ПРОЦЕДУРНІ АСПЕКТИ ПОДАТКОВОГО КОНТРОЛЮ В СУДОВІЙ ПРАКТИЦІ.
- Вплив процедурних порушень на результати податкових перевірок. Оскарження наказів про проведення перевірок.
- Проблемні аспекти застосування мораторію на проведення перевірок.
- Відмінність перевірок від звірок: правові наслідки. Способи захисту прав платника податків.
- Інформаційно-аналітичні бази контролюючих органів і їх вплив на права платників податків - відмінності в позиціях ВСУ і ВАСУ, неоднозначна судова практика, можливі перспективи.
- Чи виключається кримінальне переслідування до узгодження ППР?
ПРАКТИКА ВАСУ, ВСУ В ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЯХ ПОДАТКОВИХ СПОРІВ: НЕОДНОЗНАЧНІ АСПЕКТИ.
- Способи захисту при поверненні бюджетного відшкодування та надміру сплачених податків
- Вплив дефектів правового статусу контрагентів платника податків на підтвердження податкового кредиту по ПДВ: фіктивність контрагента за вироком згідно ст. 205 КК, пояснення посадових осіб про непричетність до діяльності, дефекти "контрагентів контрагента (ланцюжок поставок) - розворот в судовій практиці, розподіл тягаря доведення. Перспектива - вироки про затвердження винності.
- Чи залишаться «судові доктрини» в практиці податкових спорів?
АКТУАЛЬНІ КАТЕГОРІЇ СПОРІВ, ПРАКТИКА В ЯКИХ ФОРМУЄТЬСЯ. "Нетиповий експорт". Схеми ухилення від оподаткування в будівництві. Схеми із застосуванням спрощеної системи оподаткування з метою приховування заробітної плати. Деякі проблеми функціонування СЕА ПДВ. СУДОВО - ПОДАТКОВІ ДОКТРИНИ ТА ПРАКТИКА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ при вирішенні податкових спорів ВАСУ, ВСУ.
- Методика застосування судово-податкових доктрин при здійсненні аналізу правомірності поведінки учасників податкових правовідносин. Що треба встановити, аби визнати господарську операцію законною з позицій податкового обліку.
- Презумпція добросовісності платників податків. Добросовісний платник не несе відповідальності за порушення контрагентом податкової дисципліни. Позиція ВАСУ.Реальність господарських операцій. Критерії визнання фіктивності. Особ-ливості доказування. Докази фактичного існування госпо-дарської операції.Позиція ВАСУ по ТТН,актам, накладним.
- Перевага суті над формою. Недоліки первинних документів. Визнання податкового кредиту по реальним операціям, але неправильно оформленим податковим накладним. Зміна позицій ВАСУ на користь платників. Наслідки підписання первинних документів неуповноваженою особою.
- Ділова мета. Приклади доказування ділової мети. Судова практика на прикладі збиткових операцій.
- Автономія норм податкового законодавства. Ведення діяльності, не передбаченої Статутом. Наслідки відсутності ліцензій, дозволів тощо.
- Застосування податкових доктрин на прикладах «фактичного виду діяльності» - псевдо підприємець замість працівника, фізична особа, що по суті займається підприємницькою діяльністю.
ДОКАЗИ ТА ДОКАЗУВАННЯ У ПОДАТКОВИХ СПОРАХ. Судова практика доведення реальності проведених господарських операцій платниками податків. Взаємодія ст.10-11, ст.69 та ч.2 ст.71 КАСУ. Право суду на збір доказів за власною ініціати-вою. Оцінка судом доказів, які не досліджувалися під час перевірки. Право надання доказів на стадії податкового контролю та судового процесу. Притягнення свідків в податкових спорах – новація ВАСУ.
РЕАЛЬНІСТЬ ГОСПОДАРСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ. Спори про оскарження ППР на підставі висновків про нереальність (безтоварність) операцій поставок: сучасні позиції ВАСУ.
- Особливості визнання недійсними та нікчемними договорів та їх правові наслідки при вирішенні податкових спорів.
- Дослідження реальності господарської операції за «трискладовим текстом»: наявність руху активів, дослідження зв’язку між фактом поставки товарів (послуг), витратами та господарською діяльністю, наявність спеціальної податкової правосуб’єктності учасників господарської операції.
- Документи, які вимагає суд від суб’єкту господарювання по операціям поставки (договори, накладні, докази щодо подальшого продажу або споживання товарів, докази оприбуткування, зберігання тощо).
- Належні докази позивача та його контрагентів щодо можливості вчинити господарську операцію (наявність фізичних, технічних та технологічних можливостей, трудових ресурсів, приміщень, транспорту, складів тощо).
- Розрахунок економічного ефекту від здійснення господарської операції як доказ ділової мети. Інші документи (або письмові пояснення), що підтверджують мету здійснення операції та зв'язок між фактом придбання товарів і господарською діяльністю платника податків та їх оцінка судом.
Документи ДФС (акт перевірки, акти зустрічних звірок контрагентів, матеріали кримінальної справи щодо контрагентів, вироки по контрагентам контрагентів).
- Проблемні контрагенти. Визнання контрагента фіктивним Спори по операціям з фіктивними контрагентами. Вплив порушень третіх осіб на господарські відносини з сумлінними платниками податків. Право платника на податковий кредит. Відсутність контрагентів за місцезнаходженням, відсутність у них умов для здійснення господарської діяльності, порушення ними податкової дисципліни. Судова практика.
- Докази із кримінального провадження по контрагенту. Позиція судів щодо непричетності формальних керівників контрагента до його діяльності, спроможність контрагента до вчинення відповідних операцій. Чи є можливість відстояти податковий кредит, якщо фіктивність контрагента підтверджена рішенням суду по кримінальній справі.
- Комплексна оцінка доказів судом при доведенні реальності господарської операції. Коментар судді.Судова практика
ЕФЕКТИВНІ СПОСОБИ ЗАХИСТУ ПРАВ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ В ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЯХ ПОДАТКОВИХ СПОРІВ. Позиція підприємства та сторони захисту.
- Способи захисту прав платників податків в спорах по ПДВ: неповернення бюджетного відшкодування по ПДВ; поз-бавлення можливостей автоматичного бюджетного вішкодування; ПДВ-рахунки (перерахування коштів покупцем на ПДВ-рахунок для виписки власних ПДВ-накладних у зв’язку з відсутністю додатного значення по формулі у продавця та його нездатності зареєструвати податкові накладні, перерахування коштів на ПДВ-рахунок в зв’язку з відсутністю додатного значення по формулі внаслідок неправомірних дій / бездіяльності фіскальної служби); скасування реєстрації платника ПДВ; відмова в реєстрації податкових накладних.
- Податкові спори по ЗЕД операціям. Судова практика. Експорт за нульовою ставкою, ПДВ нижче собівартості, застосування знижених ставок податку на репатріацію та ін.
- Податкові спори за участю представництв нерезидентів. Коли діяльність представництва визнають комерційною. Спори про донарахування податку на прибуток і ПДВ.
Вартість участі:
- Вартість участі одного слухача 1700 грн.
Знижки:
- Для двох учасників від однієї організації – знижка 5%
- Для трьох і більше учасників від однієї організації – знижка 10%
Вартість включає:
- лекції і консультації;
- CD-диск з нормативно-методичними матеріалами;
- ділові аксесуари;
- обід у ресторані;
- кава-брейки рівня 5*у перервах;
- сертифікат.
Для участі необхідно:
- заповнити і відправити заявку на участь;
- одержати рахунок, який наш менеджер надішле зручним для Вас способом (e-mail, факсом);
-
оплатити участь.
Додаткова інформація:
- (044) 451-88-12
- (044) 393-14-66
- (050) 312-34-73

Версия для печати
|
|
|
 |