ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ В 2013 р. НОВІ ЗМІНИ В ЗЕМЕЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ.
Державний земельний кадастр. Процедура та новий порядок ведення в 2013 р.
- Об’єкти Державного земельного кадастру (наявні відомості та ті, що плануються внести).
- Надання інформації із Державного земельного кадастру. Доступ до Державного земельного Кадастру. Організація взаємовідносин нотаріусів з ЦДЗК. Видача витягів з Державного земельного кадастру, довідок, що містять узагальнену інформацію про землі (території), викопіювання з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації.
- Що таке кадастровий номер. Визначення (присвоєння) кадастрового номеру.
- Реєстрація земельної ділянки.
- Обмеження на земельну ділянку. Особливості встановлення, зняття та реєстрації.
- Реєстрація частин земельних ділянок для договорів субаренди та земельного сервітуту.
- Виправлення помилок в Державному земельному кадастрі.
Нові повноваження райрад щодо встановлення меж сел і селищ.
Відчуження нерухомості і земельні питання. Нові умови угод відносно відчуження нерухомості. Виникнення спільної власності на землю при спільній власності на нерухомість. Присвоєння кадастрового номеру при відчуженні частки нерухомості та нерухомості, що є частиною іншого об'єкту (квартира, приміщення, офіс, парко місце). Підтвердження права власності на землю новим власником нерухомості.
Земельні питання для здійснення містобудівної діяльності в 2013р. та їх рішення. Види та засоби набуття прав на земельні ділянки для забудови. Наявність містобудівної документації при наданні земельної ділянки в межах населеного пункту в2013 р. Подовження та відтворення права оренди земельної ділянки з урахуванням змін містобудівного Закону.
Перехід права оренди при переході права власності при будівництві в 2013 р.
Компетенція місцевих органів влади та приватизації щодо розпорядження землею в 2013р. Повноваження. Наслідки порушень. Втручання і компетенція прокурора. Зміни компетенції органів виконавчої влади щодо надання земельних ділянок сільськогосподарського (с/г) призначення у оренду та власність в 2013 р.
Перевірки земельного законодавства та використання земель – нова практика. Землі сільськогосподарського призначення та промисловості як об’єкт перевірок у 2013 р. Нові штрафні санкції в 2013 р. План контрою за використанням і охороною земель. Критерії ризиків.
Іпотека земельної ділянки (застава). Колізії законодавства, що регулює заставу земельної ділянки (іпотеку). Обмеження застави земельних ділянок
ПРИДБАННЯ І РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ в 2013 р. РЕЄСТРАЦІЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ, ПРАВ ТА ОБТЯЖЕНЬ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО (НА ЗЕМЛЮ) з 01.01.2013 – НОВІ ПРАВИЛА.
- Державна реєстраціна служба України (Укрдержреєстр) як центральний орган виконавчої влади: структура, завдання та функції.
- Розширення переліку речових прав, які підлягають державній реєстрації: що необхідно реєструвати обов’язково, а що за бажанням.
- Нотаріуси та державні реєстратори як суб’єкти реєстрації речових прав на нерухоме майно: розподілення повноважень.
- Документи, необхідні для проведення державної реєстрації. Спрощена процедура державної реєстрації речових прав: загальні положення та етапність.
- Реєстрація прав на земельні ділянки в 2013 р. Особливості реєстрації паїв. «Реєстрація права» та реєстрація майна - визначення понять. Функції реєстратора. Повноваження нотаріуса. Правовстановлюючі документи на землю: оформлення та видача.
- Сервітут: земельний та особистий. Порядок встановлення (в т.ч. в судовому порядку), дія, випадки припинення.
- Суперфіцій: підстави щодо його виникнення, припинення. Нові суттєві умови договору.
- Емфітевзіс. Чи можливе встановлення емфітевзісу та суперфіцію на державних та комунальних землях? Держреєстрація суперфіцію та емфітевзису. Укладання договорів суперфіцію та емфітевзісу для земель державної власності.
- Поділ, об'єднання, виділ земельних ділянок.
- Відновлення та встановлення меж земельних ділянок в натурі.
- Реєстрація свідоцтва про придбання майна з примусових торгів на земельну ділянку.
- Можливість та порядок внесення змін до записів про обтяження майна (земельної ділянки в т.ч. іпотекою, що внесені в Державний реєстр іпотек до 01.01.13р. в разі заміни обтяжувача у зв’язку із укладенням нотаріально посвідченого договору відступленням права вимоги в т.ч.за договором іпотеки.
- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно як єдина державна інформаційна система, яка містить відомості про права на нерухоме майно, їх обмеження, а також про об’єкти та суб’єкти цих прав. Порядок отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
- Ризики перехідного етапу вчинення реєстраційних дій з 01.01.13р. стосовно вже існуючих прав/обтяжень (перенесення записів із діючих реєстрів, необхідність подачі заяв щодо нових дій і т.д.). Рекомендації щодо їх уникнення.
ЗЕМЕЛЬНІ ТОРГИ (АУКЦІОНИ). ПРОДАЖ ЗЕМЕЛЬ ДЕРЖАВНОЇ ТА КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ. Які землі можна отримати без аукціону. Право оренди, емфітевзісу, суперфіцію як предмет торгів. В яких випадках права не виставляються на торги. Механізм перепродажу прав (оренди, суперфіцію, емфітевзісу). Визначення умов оренди і суперфіцію для аукціону та його підготовка. Розробка містобудівного обгрунтування для земельних ділянок на продаж під будівництво. Закупівлі послуг по проведенню робіт по землеустрою, експертній оцінці. Технічний паспорт земельної ділянки та його підготовка.Опублікування інформації про торги. Порядок проведення торгів (аукціону). Визначення лотів.. Визнання торгів такими, що не відбулися. Повторні торги. Вирішення спорів, пов’язаних з результатами торгів.
ОРЕНДА ЗЕМЛІ. ФОРМУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО БАНКУ ТА ПІДТРИМКА ЙОГО ЛІКВІДНОСТІ. ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ - нові зміни в 2013р. Земельний банк - переваги та недоліки на шляху створення земельного банку. Додаткові документи для захисту сторін.
Договір оренди землі. Правила формування земельного банку: документальне оформлення. Вимоги до договорів оренди, ризики невідповідності та шляхи захисту. Типові помилки, що призводять до визнання договору недійсним. Оренда земельних часток (паїв). Реєстрація договору оренди земельної частки (паю). Встановлення, порядок та підстави змін орендної плати за землю в 2013 р. в т.ч. в односторонньому порядку. Порядок відновлення (пролонгації) договорів оренди та їх реєстрація. Надання земельних ділянок у спільну оренду. Розірвання договору оренди в т.ч.в односторонньому порядку.
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ЗЕМЛІ. ОПЕРАЦІЇ З ЗЕМЕЛЬНИМИ ПАЯМИ в 2013 р.
- Угоди із земельними ділянками с/г призначення. Ризики дозволених операцій.
- Особливості правового статусу фермерських господарств та садових ділянок.
- Доручення та довіреність - законність застосування.
- Емфітевзіс та оренда як альтернатива власності.
- Операції з земельними паями.
- Процедура трансформації земельної частки (паю) в земельну ділянку.
- Використання с/г земель для інших цілей, в т.ч. несільськогосподарських.
ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ЗМІНА ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ. НОВІ ЗМІНИ в 2013р. Процедура та документальне оформлення в 2013 р. Нові законодавчі зміни. Зміна цільового призначення земельних ділянок комунальної, державної власності, орендованих земель – механізми, практика, ризики. Особливості по деяких категоріях земель.
БУДІВНИЦТВО НА ЗЕМЛЯХ С/Г ПРИЗНАЧЕННЯ.
- Що можна будувати на землях сільгосппризначення?
- Як впливає «мораторій» на можливість забудови земельних ділянок?
- Алгоритм дій що дозволяє забудовувати земельні ділянки с/г призначення.
ОСОБЛИВОСТІ НАБУТТЯ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ ЖИТЛОВОЇ ТА ГРОМАДСЬКОЇ ЗАБУДОВИ, ТРАНСПОРТУ, ЗВ'ЯЗКУ, ЕНЕРГЕТИКИ, ПРОМИСЛОВОСТІ, ОБОРОНИ в 2013 р.
- Нормативні акти, що регулюють використання земель спеціального призначення.
- Реєстрація прав на земельні ділянки спеціального призначення.
- Встановлення сервітуту, право постійного користування.
- Особливості реєстраційних процедур із прийняттям ЗУ "Про земельний кадастр". Проблемні питання по реєстраційним процедурам.
- Особливості будівництва на землях промисловості.
- Відвід нових земельних ділянок під промислові цілі.
- Інвентаризація земель промислових підприємств.
ЗЕМЛЕУСТРІЙ в 2013 р. Проект землеустрою еколого-економічного обгрунтування сівообігу і благоустрою угідь.
Роботи по землевпорядкуванню в 2013р. – нова документація. Проект землеустрою еколого-економічного обгрунтування сівозмін та упорядкування угідь. Порядок розробки, узгодження, і затвердження проекту землеустрою еколого-економічного обгрунтування сівообігу і благоустрою угідь.
Вартість участі одного слухача - 1398 грн.
В рахунок вказаної суми входить плата за:
- лекції і консультації;
- альбом нормативних матеріалів (+ CD);
- ділові аксесуари;
- обід у ресторані;
- каву у перервах;
- сертифікат.
Реєстрація учасників з 8.30. до 9.30.
Початок: о 9.30.
Для участі необхідно:
- заповнити і відправити заявку на участь;
- одержати рахунок, який наш менеджер надішле зручним для Вас способом
(e-mail, факсом);
-
оплатити участь.
Наші телефони: (044) 451-88-12 (багатоканальний)
(044)393-14-66 ; (050)312-34-73