Добавить в Избранное


Обучение персонала
(семинары, тренинги) в Киеве,
Одессе, на выезде по направлениям:

- Законодавство України про землю
- Бухгалтерские Семинары Курсы для Бухгалтеров
- Семинары |тренинги| по налогообложению
- Юридические Семинары для Юристов
- Семинары Тренинги для Кадровиков
- Секретарей Офис-менеджеров
- Судебная Практика | Судова Практика
- Семинары для Директора
- Внешнеэкономическая деятельность
- ВЭД-контракты, налогообложение ВЭД, таможенная стоимость
- Земельные отношения |Земельні відносини|
- Деловодство Діловодство
- Архив Архів
- Тендери PROZORRO
- Банкротство (Банкрутство)
- Проверки предприятий
- Строительство |разрешительная документация| стоимость строительства, лицензирование
- Семинары для сметчиков
- Безопасность бизнеса
- Исполнительное производство | Виконавче провадження

тел.
(044) 451-88-12
(050) 312-34-73
(067) 403-45-46
(044) 393-14-66
seminar@desyatka.com.ua
www.desyatka.com.uaТемы, программы семинаров
(в т.ч. их отдельные фрагменты)
и материалы семинаров
являются объектами авторского
права и охраняются в
соответствии с
законодательством Украины
ЗУ "Об авторском праве
и смежных правах", ст.36 ГКУ

 

© Все права защищены. При
использовании материалов
ссылка на сайт desyatka.com.ua
обязательна
Исполнительное производство. Взыскание задолженностей долгов. Виконавче впровадження. Виконавчі документи. Претензійна робота. Стягнення заборгованості. 

 

Приглашаем Вас принять участие  в
               информационно-консультативном семинаре                    
 

ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ.
Комплексні методи та технології стягнення заборгованості. Безнадійний борг. Легальна ліквідація проблемної та дебіторської забогованості в 2010р.

ВОЗВРАТ ДОЛГОВ.
Комплексные методы и технологии взыскания задолженностей. Безнадежный долг. Легальная ликвидация проблемной и дебиторской задолженности в 2010г.
 

       

 

                          м.КИЇВ

               бізнес-центр "НОВА" 

   
                     12 листопада

                 

 

                                             

Семінар проводять:

  ГРЕК Б.М.             - суддя ВГСУ;
  КУЗЬ О.Р.             - найкращий фахівець України з виконавчого провадження, екс-
                                 
Директор Департаменту Державної виконавчої служби; 
  СТЕЦЬКОВ М.В.   - адвокат, відомий спеціаліст у галузі стягнення заборгованостей, 
                                  Радник з правових питань Голови правління ВАТ "КИЇВГАЗ";
  ПРАВНИК О.П.    -  керівник відділу колекторської компанії;
  ТЕНЬКОВ С.О.     - адвокат, ведучий розділу судової практики журналу (офіційного
                                  видання ВГСУ), доктор філософії в галузі права (США). 
    

                                              

                                                                 
ПРОГРАМА    
  

Висвітлення останніх тенденцій правозастосовчої практики, аналіз ГК, ЦК, ЦПК, ГПК, конкретних прецедентів та судової практики, рекомендації висококваліфікованих юристів з наступних питань:

ü Забезпечення можливості ефективних дій з подальшого судового стягнення боргу
під час планування господарських операцій, договірної, претензійно-позовної роботи. Правове регулювання ГК, ЦК. Як боржники на практиці користуються колізіями законодавства? Нюанси оформлення боргових зобов’язань, первинні бухгалтерські документи тощо… Типові помилки. Методика профілактики боргу.

ü Договори з підвищеним ризиком - нюанси. Використання (в т.ч. умисне створення) форс-мажору. Страхування ризиків. Застереження!

ü Як примусити боржника виконати договір (за матеріалами судової практики ВСУ, ВГСУ). Аналіз конкретних справ. Поради.

ü Можливості досудового врегулювання спорів по поверненню боргу (ДВС). Помилки у формулюванні умов ДВС та їх негативні наслідки. Досудове стягнення боргу. Які методи роботи з дебіторами на досудовій стадії є ефективними? Поради експерта.

ü Претензійна робота: як ефективно її організувати. Аналіз різних моделей. Практичні поради. Господарський договір та претензійний порядок. Претензійна робота відповідно до ЦК, ГК та ЗУ "Про внесення змін... щодо досудового врегулювання спорів" № 2705-IV. Обов’язкові положення претензії. Претензія визнана: що далі? Претензія відхилена або залишена боржником без відповіді: план дій кредитора. Проблеми стягнення заборгованості по визнаній претензії. Визнання претензії - перешкода вирішенню спору в суді. Застереження.

ü Визначення обсягу майнових претензій та позовних вимог до боржника (в т.ч. у зв’язку з інфляцією). Рекомендації.

ü Судово-процесуальні засоби примусу до виконання зобов'язань. Формування доказової бази. Підготовка позову. Стягнення збитків та неустойки. Урахування можливих контраргументів боржника. Поради експерта. Ефективне ведення процесу. Нова судова практика за ЦКУ та ГКУ.

ü Використання прогалин законодавства в судовому процесі для затягування розгляду судових позовів та виключення повернення заборгованості.

ü Позовна заява: поради з практики по підготовці позовної заяви. Що обов’язково має бути присутнім? Які документи мають бути додані? Як визначити суму боргу та неустойки? Поради з практики. Як та коли краще повідомити боржника про позов?

ü Позовна давність. Поновлення строків. Спірні питання позовної давності, колізії між ЦК, ГК. Нюанси застосування. Новітня судова практика.

ü Судовий процес по стягненню боргу: практика. Які аргументи найбільш вагомі в суді? Психологія судді. Судове рішення: схема подальших дій.

ü Визнання через суд відсутності прав - законодавча новела. Практика застосування. Небезпеки! Огляд судової практики.

ü Судові позови, що пред’являються боржником / кредитором для повернення боргу та його уникнення. Особливості судової практики стягнення майна, придбаного без достатніх підстав. Практика присудження до повернення боргу, що виник не на підставі договору, а "з фактичних дій". Визнання договорів (їх частин) недійсними. Негативні наслідки: ухилення від визнання боргу погашеним, вилучення майна у добросовісного набувача. Визнання договорів неукладеними як спосіб ухилення від повернення боргу. Нова судова практика. Застереження!

ü Позасудові варіанти стягнення боргу. Поради з практики. Виконавчий напис нотаріуса: коли та як правильно застосовувати?

ü Нові технології ухилення від визнання боргу погашеним, штучне створення боргових зобов’язань: визнання на вимогу боржника / кредитора недійсними документів, що не є договорами, а тільки оформлюють виконання договорів (акти прийому-передачі, накладні, довіреності, накази про призначення директором...). Нові можливості для зловживань. Наслідки зловживань на практиці. Як захиститися?

ü Розірвання договору як механізм захисту прав кредитора. Співвідношення з односторонньою відмовою. Судовий та позасудовий порядок. Припинення зобов'язань. Аналіз судової практики з прощення боргу, надання відступного. Як не припуститися помилок?

ü Залік зустрічної однорідної вимоги: новації. Податкове законодавство. Договірне списання з рахунку боржника: зміни.

ü Виконання зобов'язань: актуальні питання. Коментар та поради. Покладання виконання зобов'язання на 3-х осіб. Термін, місце виконання.

ü Присудження до виконання зобов’язання в натурі як спосіб захисту прав кредитора (стягнення грошового боргу, повернення попередньої оплати, витребування товарів, реалізація позовів про виконання в натурі на стадії виконавчого провадження...).

ü Штрафні санкції, проценти. Строки їх застосування. Нові підходи судової практики. Санкції договором не встановлені: що робити? Обґрунтування вимог, якщо договір не визначає вид і розмір відповідальності. Новий вид санкцій: оперативно-господарські. Практика застосування.

ü Звільнення боржника від відповідальності. Підстави звільнення. Вина як підстава для настання відповідальності. Огляд судової практики.

ü Забезпечення виконання договорів, зобов’язань. Практика застосування. Помилки в оформленні застави, завдатку, поручительства, неустойки, гарантії передачі ризиків. Нюанси застави майнових прав, речові права. Реєстрація обтяжень. Випадки, застава виникає за законом і не потребує оформлення.

ü Нарахування процентів (%), зміна курсу валют на стадії виконання судового рішення. Огляд практики та рекомендації.

ü Використання існуючих форм розрахунків, векселів, депозитних банківських внесків для забезпечення виконання зобов’язань. Визнання через суд векселя таким, що не підлягає оплаті. Написи на векселях, що ускладнюють його пред’явлення. Вплив ЦК, ГК на забезпечення виконання зобов’язань. "Утримання майна" - новий вид забезпечення виконання, відокремлення його від застави. Підстави для застосування. Поради. 

ü Уступка права вимоги, перевод боргу. Мінімізація заборгованості через уступку права вимоги, перевод боргу. Уступка та перевод на стадії виконавчого провадження (ВП): нові можливості.

ü Купівля-продаж боргів за ЦК. Факторинг. "Торгівля боргами" - відмінності від факторингу. Доцільність застосування, можливості та труднощі реалізації. Податковий аспект. Вартість боргу. Можливості продажу підприємства без боргів.

БАНКРУТСТВО. Використання інституту банкрутства для повернення боргу.

ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ (ВП). Примусове виконання судових рішень через органи Державної виконавчої служби (ДВС).

 

ü Законодавче врегулювання. Державна виконавча служба - правові підстави діяльності. Зміни. Структура та склад органів ДВС.

 

ü Практика стягнення заборгованості в ході ВП. Забезпечення стягнення. Зловживання! Типові методи протидії стягненню з боку боржника.

ü Планування роботи з ВП.
Передбачення можливого розвитку подій при ВП на стадії укладення договору. Чи буде що стягувати? Майнове право. 
Визначення перспектив фактичного стягнення боргу. Механізми виявлення рахунків.

ü Визначення обсягу майнових претензій та позовних вимог
до боржника. Рекомендації. 

ü Позовна давність: поновлення строків позовної давності.
Спірні питання. Колізії у застосуванні. 

ü  Судово-процесуальні засоби примусу до виконання зобов'язань. Формування доказової бази. Підготовка позову. Як та коли краще повідомити боржника про позов? Стягнення збитків та неустойки.Урахування можливих контраргументів боржника. Поради експерта.

ü Взаємовідносини кредитора з держвиконавцем. "Супровід" процесу ВП. Методи виявлення грошових коштів та іншого майна боржника.

ü Виконавчі документи. Категорії виконавчих документів, які підлягають примусовому виконанню органами ДВС. Пред’явлення виконавчого документу: умови та порядок. Помилки при пред’явленні виконавчого листа до виконання.

ü Відкриття виконавчого провадження (ВП): коли та як? Нюанси. (Не)вручення постанови про відкриття. Наслідки. Аналіз судової практики. Постанова ВГСУ від 12.06.2007р, визначення ВАСУ від 27.11.2007р. та від 19.02.2008р.

ü Місце відкриття ВП. Місце виконання рішень. Проблеми, їх вирішення. Особливості застосування за місцезнаходженням боржника або його майна. Право вибору - як правильно скористатися? Підвідомственне провадження. Відмова у відкритті ВП. Практичні особливості відмови.

ü Добровільне виконання рішення суду. Застереження! Поновлення строку на добровільне виконання. Поширені помилки.

ü Заходи примусового виконання рішення. Процедура. Практика стягнення. Звернення стягнення на майно боржника (рухоме та нерухоме). Звернення стягнення на майно боржника, яке знаходиться у інших осіб (або належить боржнику від інших осіб). Нюанси звернення стягнення на заставлене майно, іпотеку. Виконання рішень немайнового характеру. Поради з практики.

ü Опис та арешт майна. Прийняття / не прийняття майна в рахунок заборгованості. Арешт на майно боржника і заборона на його відчуження. Факт опису та арешту майна. Поняті, свідки. Процедурні помилки та їх вплив на результати провадження (ВП). Небезпеки! Як уникнути помилок?
Техніка забезпечення збереження арештованого майна. Нюанси передачі майна на збереження стягувачу.

ü Небезпека зняття арешту з майна (активів) при добровільному виконанні. Що робити, коли боржник недобросовісний?

ü Порядок оформлення майна. Проблеми. Оформлення прав власності на майно, прийняте в погашення заборгованості.

ü Оцінка майна/активів боржника. Реалізація майна/активів. Проблеми продажу нижче ринкової вартості. Повернення боржнику арештованого майна.

ü Звільнення майна з-під арешту. Звернення з позовом про виключення майна з акту опису й арешту. Рекомендації. Аналіз практики..

ü Зміна способу та порядку виконання рішення. Формулювання. Звернення стягування на інше майно.
ü Розрахунки з кредиторами. Порядок виплати коштів стягувачам.

ü Відкладення здійснення виконавчих дій, відстрочка, розстрочка виконання. Зупинка виконавчого провадження (ВП).

ü Особливості виконавчого провадження (ВП) при стягненні боргу з фізичних осіб. Нюанси виконання рішень МКАС при ТПП України. Визнання та виконання рішень іноземних судів на території України (згідно законодавства України).

ü Відповідальність за порушення виконавчого провадження (ВП). Нюанси оскарження (в т.ч. судового) дій / бездіяльності державного виконавця, посадових осіб органів Державної виконавчої служби (ДВС). Заява відводу держвиконавцю. Збитки завдані держвиконавцем. Можливість майнової відповідальності органів ДВС за дії, бездіяльність її співробітників та неефективність провадження...

ü Кримінально-правові та кримінально-процесуальні можливості впливу на підприємство-боржника: прецеденти та методики реалізації. Кваліфікація господарських правопорушень в кримінальній справі. Кримінальна відповідальність.

 

 


Вартість участі одного слухача - 940 грн.

В рахунок вказаної суми входить плата за:

 

 • лекції і консультації;
 • альбом матеріалів;
 •  ділові аксесуари;
 • обід;
 • каву у перервах;
 • сертифікат.

  Реєстрація  учасників з 9.00 до 10.00 за адресою:  м.Київ, вул. М. Раскової 11, бізнес-центр „НОВА”. Проїзд на метро до станції "Лівобережна".

 

      Для участі необхідно:

 • заповнити і відправити заявку на участь;
 • одержати рахунок, який наш менеджер надішле зручним для Вас способом
  (e-mail, факсом);
 • оплатити участь.

            Наші телефони:      (044) 451-88-12 (багатоканальний);
                                               (044)  393-14-66 ; (050) 312-34-73.

 

Задайте вопрос лектору на семинар
Вопрос: